Законодавство

Дозвільні процедури у будівництві

Компанія “ІК-ПРОЕКТ” забезпечує представництво інтересів Замовника на всіх стадіях будівництва. При цьому важливими етапами в реалізації проекту є отримання документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, а також прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію.

Основними нормативно-правовими актами з означених питань є:

  1. Закон України від 17.02.2011 № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (статті 34-37, 39 та 39-1)
  2. Постанова Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт»
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів»
  4. Наказ Мінрегіону від 24.11.2014 № 325 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи здійснення декларативних процедур у будівництві» (зареєстровано у Міністерстві юстиції 12.12.2014 за № 1590/26367)
  5. Наказ Мінрегіону від 24.06.2011 № 92 «Про затвердження Порядку ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів» (МЮ від 19.07.2011 № 885/19623)
  6. Постанова Кабінету Міністрів України від 07.7.2017 № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію».

Останній документ, за інформацією Урядового порталу, на засіданні Уряду 19 грудня 2018 року суттєво відкориговано. З проектом змін можна ознайомитися на сайті Мінрегіону, а остаточна редакція набере чинності після опублікування в офіційному виданні Кабінету Міністрів України – газеті «Урядовий кур’єр».

Нагадаємо, що з прийняттям наказу Мінрегіону від 03.07.2018 № 158 відновлено так звану «будівельну амністію» – процедуру прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Відповідальність за порушення містобудівного законодавства щодо отримання дозвільних документів і прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів визначена статтями 96 і 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і статтею 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

УВАГА! ⚠ Слід пам’ятати, що вже другий рік поспіль законом про державний бюджет України ряд об’єктів будівництва фактично виведено з-під дозвільних процедур, визначених містобудівним законодавством. Так, пунктом 13 Прикінцевих положень Закону установлено, що у 2019 році:

  • проектування робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів загальновійськового, житлового, комунального та спеціального призначення, зовнішніх інженерних мереж та об’єктів благоустрою, які виконуються безпосередньо на території військових частин (підрозділів), установ, організацій Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також об’єктів оборонного та спеціального призначення, які виконуються безпосередньо на земельних ділянках, що перебувають у користуванні або належать на праві власності діючим державним підприємствам, з якими укладено державний контракт з оборонного замовлення на виконання робіт оборонного призначення, здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень;
  • роботи з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів, визначених абзацом другим цього пункту, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Виконання таких робіт повинно здійснюватися з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил.

Команда “ІК-ПРОЕКТ” і далі відслідковує актуальні зміни законодавства та нормативних документів з питань проектування і повідомлятиме вас про них на даному сайті.

Ми готові відповісти на питання та надати консультації з будь-яких питань, котрі просимо залишати в коментарях чи надсилати на ik-proekt@ukr.net. Телефон для консультацій +38 (050) 298 89 22.

Опубліковано: 20. 12. 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *