FIDICЗаконодавствоНовини Компанії

“ПОСІБНИК ІЗ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ FIDIC” вперше українською (ВІДЕО презентації)

Опубліковано: 22. 04. 2019

Провідні спеціалістки “ІК-ПРОЕКТ” 19 квітня 2019 року взяли участь у довгоочікуваній презентації першого україномовного видання “ПОСІБНИКА ІЗ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ FIDIC”, що відбулася під час круглого столу “Міжнародна практика на ринку консалтингових послуг у будівництві в Україні” в Українському кризовому медіа центрі за участі представників та представниць національних та зарубіжних провідних інжинірингових компаній, міжнародних фінансових організацій, міжнародних та національних проектів та ліцензованих тренерів FIDIC. Відеозапис презентації можна переглянути нижче, а детальніше ознайомитися з виступами учасників та учасниць круглого столу – на сайті МГІК.

Україномовне видання Посібника із процедур та закупівель (FIDIC PROCUREMENT PROCEDURES GUIDE, ed.1, 2011) FIDIC [1], анонсоване “Вісником будівельника” в лютому 2019-го, нарешті з’явилося в Україні за ініціативи Міждержавної гільдії інженерів-консультантів [2]. Ініціатори стверджують, що застосування посібника в Україні дозволить знизити корупційні ризики, покращити якість будівництва та забезпечити економію коштів за рахунок оптимізації витрат при реалізації інвестиційних проектів.

[1] FIDIC – Міжнародна федерація інженерів-консультантів, яка діє з 1913 року, представляючи інтереси більш ніж мільйона професіоналів та 40 000 фірм у понад 100 країнах світу.

[2] МГІК (ICEG) – Міждержавна гільдія інженерів-консультантів, з 2015 року представляє інтереси інженерно-консалтингової індустрії на території України та об’єднує понад тисячу суб’єктів господарювання.

FIDIC посібник із закупівель

 

НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ У БУДІВНИЦТВІ

Слабкою ланкою в реалізації інвестиційних проектів на території України міжнародні експерти називають відсутність розвинутої мережі консалтингових організацій, спроможних професійно вирішувати складні питання на різних стадіях реалізації проекту.

Підтвердженням такого висновку учасники круглого столу назвали низький рівень використання кредитного ресурсу МФО при реалізації інфраструктурних проектів у нашій країні. Вони навели приклад результатів аналізу реалізації в Україні 26-ти спільних з МФО інвестиційних проектів вартістю близько 2,5 млрд. дол. США та 5,0 млрд. євро. Станом на 30.06.2018 рівень вибірки кредитних коштів становив: близько 48% для проектів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), 27% – Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) та 16% – Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), а заплановані строки реалізації проектів не дотримуються.

На такі виклики, кажуть експерти, дедалі активніше має реагувати організована професійна спільнота, яка в країнах з розвинутою ринковою економікою усталено виконує функції найбільш динамічної гілки публічного управління. Певні зрушення в цьому помітні і в Україні. Зокрема, ініціативи змін до законодавства та розроблення методичної бази щодо створення цивілізованих умов функціонування в Україні ринку інжинірингових послуг можна вважати досягненням професійних громадських організацій.

Інжиніринг у будівництві – це комерційна діяльність, і рівень фаховості послуг безпосередньо залежить від рівня її оплати. Разом з тим, негнучка система закупівель, існуюча на сьогодні в нашій державі, спонукає потенційних виконавців до демпінгу, головним чином – за рахунок якості. Експерти наголошують, що цю ситуацію необхідно виправляти. На їхню думку, для України актуально впроваджувати набутий світовий досвід закупівель робіт та послуг у будівництві.

Саме тому МГІК ініціював та видав перекладений українською мовою “ПОСІБНИК ІЗ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ FIDIC” – практичне керівництво для замовників, інженерів-консультантів, підрядників, фінансистів та юристів при реалізації інвестиційних проектів. Видання містить міжнародно визнані всеохоплюючі та прогресивні методики, що сприятимуть проведенню прозорих конкурсних торгів і укладенню якісних контрактів.

Посібник охоплює закупівлі інжинірингових і будівельних робіт для проектів будь-якого розміру і складності. У ньому наводяться рекомендації щодо основоположних концепцій і філософії закупівель, а також визначається роль планування, необхідного для стійкості і успішної реалізації проекту. Представлено покрокові інструкції для кожного етапу тендерного процесу щодо всіх типів проектів, а також загальні рекомендації з вибору відповідної стандартної форми контракту FIDIC. Включено зразки документів, що охоплюють такі питання, як попередня кваліфікація, підготовка тендерної документації, отримання тендерних пропозицій та їх оцінювання, інструкції для учасників торгів тощо.

“Видання україномовного посібника із процедур закупівель FIDIC є знаковою в низці послідовних дій нашої Гільдії. Найближчим часом ми видамо і переклад Посібника із контрактів FIDIC. Раніше вийшли друком три методичних посібники з питань інжинірингу у будівництві. Зараз працюємо над законопроектом “Про публічні закупівлі“. Власне, поки інші говорять про створення сприятливого інвестиційного клімату, ми це втілюємо на практиці. Розвиток консалтингу у будівництві потребує двох взаємопов’язаних рушіїв: впровадження досвіду технічно розвинутих країн та підвищення ролі і активності професійних громадських організацій у будівництві. Розв’язання складнощів при будівництві, на відміну від їх створення, вимагає професіоналізму” – зазначив президент МГІК Олександр Непомнящий.

У виданні підкреслюється важливість розробки стратегії проекту, яка визначатиме всі наступні етапи його реалізації, та пояснюється, як обрати та розробити відповідну стратегію.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА ІЗ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ FIDIC

Ukraine Crisis Media Center надано відеозапис презентації-круглого столу «Міжнародна практика на ринку консалтингових послуг у будівництві України», у котрій взяли участь:

Пропонуємо Вам заочно долучитися до обговорення передового досвіду ознайомленням з відеозаписом заходу.

КРУГЛИЙ СТІЛ “Міжнародна практика на ринку консалтингових послуг у будівництві України”

Отже, відтепер компанія “ІК-ПРОЕКТ” отримала грунтовне керівництво з застосування міжнародних стандартів діяльності інженера-консультанта у своїй практиці, яке готова використовувати під час підготовки та проведення тендерних процедур як для інженерів з технічного нагляду, послуг інженера-консультанта, так і для інших сфер своєї діяльності. Звертайтесь до нас: +38(050)298 89 22, ik-proekt@ukr.net.