В роботі

Реконструкція дороги по вул. Берегова від перехрестя з вул. Центральна до перехрестя з вул. Сиваська в с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області

Село Стрілкове – один з чотирьох населених пунктів, розташованих на косі Арабатська стрілка, воно знаходиться в північній частині коси на межі з АР Крим і є найпівденнішим і найвіддаленішим від обласного центру населеним пунктом Херсонської області.

В’їзд до села Стрілкового – одна з останніх асфальтованих ділянок на Арабатській стрілці / фото – іnvestigator.org.ua

Нині с. Стрілкове є перспективним курортом на Азовському узбережжі зі значною кількістю пансіонатів та баз відпочинку. Крім того, на південь від села розташоване Стрілкове газове родовище на шельфі Азовського моря, а поруч – компресорна станція на газопроводі «Стрілкове-Джанкой-Сімферополь». В районі активно видобуваються різні види мінералів та солей.

Розташування села Стрілкове має стратегічне для України значення.

Дорога по вулиці Береговій проходить вздовж Азовського узбережжя, відкриваючи доступ до однієї з найперспективніших рекреаційних зон України з тривалою туристичною історією – піщаної коси-півострова Арабатська стрілка, що розділяє Азовське море і Сиваш. На Арабатській стрілці велика кількість мінеральних джерел та значні запаси ропи й лікувальних грязей. Назва коси походить від арабського «рабат», що означає військовий пост. На сьогодні це одна з небагатьох ниточок, які поєднують материкову Україну з ключовими точками Кримського півострова.

Азовське море поблизу села Стрілкове після наради з питань організації технічного нагляду / фото – ІК-ПРОЕКТ

Берегова – перша від моря вулиця Стрілкового протяжністю більше семи кілометрів, вздовж якої розташована більшість рекреаційних баз, між якими внаслідок неопорядженості дороги майже нерозвинені зв’язки.

Специфіка піщаних доріг Арабатської стрілки в тому, що вони (хоча таксономічно є грунтовими) складаються переважно з піску з “гребінкою” (або “пральною дошкою”, як називає її місцеве населення та туристи) – тобто поперечними гребенями заввишки 5-8 см через кожні 30 см, що утворюються стихійно. Через такі умови транспортні потоки практично оминають Арабатську стрілку: з пасажирського транспорту наявні тільки рейси зі Стрілкового в Генічеськ і Херсон, а транзитний транспорт використовує об’їздні маршрути (траси М-18 і М-17), котрі власне косою не проходять.

Типовий стан доріг на Арабатській стрілці / фото – stejka.com

Як повідомив Олександ Адамчик, заступник голови Херсонської ОДА: “Піщані дороги на Арабатській стрілці мають свою виразність в так званій “хвилястості”. Тобто хвилі, які створюються піском, заважають рухатись машині зі швидкістю навіть 30 км/год”. Віце-губернатор пояснив: реконструйована дорога сприятиме розвитку інфраструктури села і дасть можливість збільшити його курортний потенціал. “Це дорога не просто, щоб зручно їздити – це дорога для стратегічного розвитку цього населеного пункту. Оскільки та територія, що має вихід до моря, майже не розбудовується, бо не має інфраструктури”, – повідомив Адамчик.

Дорога по вулиці Береговій до початку будівельних робіт / фото – investigator.org.ua

Олександр Адамчик у Facebook: “Найкращою пропозицією з поданих в ХОДА ми вважаємо проект виготовлений Стрілковською селищною радою, що дає поштовх до реалізації того туристичного потенціалу, який спокійно дрімає наразі на Арабатській стрілці. В тому числі і у зв’язку з відсутністю нормальних доріг, відсутність заправок, готелів, кафе та розвиток інфраструктури курорту. Інфраструктура – це в першу чергу дорога, якої там наразі немає і пересуватися піщаними барханними дорогами Стрілкового – це не тільки незручно, але й небезпечно для транспорту”.

З огляду на специфіку арабатських доріг, реконструкція даного відрізку дороги висуває перед будівельниками доволі складні завдання.

Компанія “ІК-ПРОЕКТ” розпочала роботи з технічного нагляду за будівельними роботі на цьому об’єкті у жовтні 2018-го року (закупівля: Здійснення технічного нагляду по об’єкту: «Реконструкція дороги по вул. Берегова від перехрестя з вул. Центральна до перехрестя з вул. Сиваська в с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області»). Замовником виступає Департамент будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА.

Стан дороги по вулиці Береговій на початку листопада / фото – ІК-ПРОЕКТ

На початку листопада на дорозі вже було вирито дорожне корито, виконана необхідна підготовка.

Роботи ТОВ “ІК-ПРОЕКТ” з технічного нагляду на даному об’єкті тільки розпочато, вони розраховані і на 2019 рік. Слідкуйте за оновленням інформації про їх перебіг на сайті Компанії.

Текст підготовлено за матеріалами “ІК-ПРОЕКТ”, PIK, Investigator, Stejka та Вікіпедія