НОВИНИ

Семінари-практикуми з застосування законодавства в управлінні дорожнім господарством та бюджетному фінансуванні будівництва об’єктів соціальної сфери

Одним з напрямків діяльності компанії «ІК-ПРОЕКТ» є просвітницька робота з впровадження інституції інженера-консультанта. Зокрема, фахівці компанії в якості запрошених експертів, модераторів та доповідачів регулярно беруть участь в освітніх, презентаційних, тренінгових, виставкових заходах стосовно інновацій у будівельній сфері, змін у нормативно-правовому забезпеченні, провідних практик та стратегій організації будівельного процесу.

Так, генеральний директор «ІК-ПРОЕКТ» Лариса Литвиненко в якості модератора та консультанта взяла участь у семінарах-практикумах із застосування законодавства щодо управління дорожнім господарством та будівництва об’єктів соціальної сфери, що проводилися 11 та 18 жовтня 2018 року у м. Херсоні Департаментом будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА спільно з Херсонським регіональним відділенням всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Асоціації міст України в рамках проекту «ПУЛЬС: Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (за підтримки USAID).

Тематика одноденних семінарів-практикумів торкалася актуальних питань застосування законодавства, а саме:

  • «Нові нормативно-правові вимоги до використання бюджетних коштів на проведення робіт з будівництва та реконструкції об’єктів соціальної сфери. Служба єдиного замовника» (11 жовтня);
  • «Створення умов для ефективного управління дорожнім господарством в громадах» (18 жовтня).

У ході практикумів були розглянуті і висвітлені сучасні проблеми та особливості законодавчого регулювання будівельної діяльності:

  • Нормативно-правове регулювання в будівництві України. Суб’єкти містобудівної діяльності;
  • Основні вимоги до споруд;
  • Ризики під час проектування споруд. Застосування типових форм договорів як засіб розподілу ризиків. Ризик-менеджмент як необхідність в умовах сучасного ринку;
  • Особливості укладання договорів на надання послуг у будівництві на основі досвіду. Ціноутворення та визначення кошторисної вартості будівництва об’єктів (розглядалося на конкретних прикладах);
  • Підтвердження кваліфікації персоналу. Інженер-консультант у будівництві.

Присутнім були запропоновані механізми реалізації інвестиційних проектів з урахуванням змін у нормативно-правовому полі України, зокрема шляхом широкого впровадження в Україні інституції інженера-консультанта.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан поінформував присутніх про основні питання формування бюджетів на 2019-й рік, а також підкреслив важливість конструктивного діалогу органів місцевого самоврядування з органами державної влади щодо використання бюджетних коштів на проведення робіт з будівництва та реконструкції об’єктів соціальної сфери.

В якості провідного інженера з технічного нагляду за будівництвом автомобільних доріг та члена Гільдії інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури Лариса Литвиненко висвітлила ключові аспекти процесів підтвердження кваліфікації персоналу та акцентувала на ролі висококваліфікованих інженерів-консультантів у будівництві.

У своєму виступі вона поінформувала присутніх про актуальне нормативно-правове забезпечення управління дорожнім господарством, звернула увагу на сучасні моделі та окреслила практичну реалізацію управління. Також зупинилась на співпраці органів державної влади та органів місцевого самоврядування, методах пошуку та використання додаткових ресурсів на утримання доріг територіальних громад.

Крім того, у її виступі та модераторських коментарях йшлося про вимоги до проектно-кошторисної документації, технологічне та інженерне забезпечення утримання доріг громади.

Особливий наголос Лариса Литвиненко зробила на питаннях підготовки технічних завдань для оголошення тендерів з реконструкції, будівництва та ремонту доріг, навівши приклади казусів та невідповідностей у реальній документації, з котрими стикалася в процесі виконання технічного нагляду.

Виступи присутніх на семінарі доповнювалися прикладами з практики, обговоренням-диспутом. Завершальним блоком були «Питання-відповіді». Також після основного блоку очільниця «ІК-ПРОЕКТ» провела індивідуальні консультації.

Після практикуму присутні пройшли експрес-тестування з завданнями-кейсами з управління дорожніми господарствами в громадах, після чого обмінялися досвідом та отримали матеріали семінарів на цифрових носіях.

Компанія «ІК-Проект» вдячна Асоціації міст України та Херсонській ОДА за організацію інформаційної взаємодії між різними ланками фахівців у сучасному будівництві, можливість професійного спілкування та оперативну просвітницьку роботу стосовно змін у законодавстві.

Текст підготовано з залученням матеріалів з сайтів Міждержавної гільдії інженерів-консультантів та Асоціації міст України.

Опубліковано: 18. 11. 2018